Ortaöğretim kampüsünde okul binaları inşaatı devam ediyor

Ortaöğretim kampüsünde okul binaları inşaatı devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca başlatılan proje kapsamında, ortaöğretim kurumlarının bir bölgede toplanması amacıyla Karaman'da örnek bir proje olarak başlatılan ortaöğretim kampüsünde inşaatları devam eden okul binalarının çoğu bitme aşamasına geldi.

 Elmaşehir Mahallesi’nde 316 bin metrekarelik alan üzerinde oluşturulan yerleşke içerisinde Güzel Sanatlar Lisesi, Anadolu Otelcilik ve Turizm Lisesi, Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve bu okullara ait spor salonları, atölyeleri ve uygulama oteli yer alıyor.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, kampüs içerisinde 7 okulun bulunduğunu belirterek, “Bu okullarımızdan 16 derslikli Güzel Sanatlar lisemiz şu anda bitme aşamasında. Bir ay içerisinde tamamlanarak eğitim vermeye başlayacak. Yanında yine 200 yataklı pansiyonumuz, konferans ve sunum salonumuz var. Bu anlamda Karaman için ciddi bir kazanım. Ayrıca, 90 yataklı uygulama oteli olmak üzere Otelcilik ve Turizm lisemiz var. Onun da 80 kişilik bir pansiyonu yer alıyor. 32 derslikli Kız Meslek lisemiz var. 24 derslikli Sağlık Meslek lisemiz ve yine 200 kişilik pansiyonumuz var. Bunların ihalesi tamamlandı ve temel aşamasında olan yatırımlarımız. Basit bir aksaklıktan dolayı Otelcilik ve Turizm lisemiz müteahhitten kaynaklanan bir durumdan dolayı bitmesi gecikti. Bu okulumuzun inşaatı da hızla devam ediyor. Kız Meslek lisemiz ile Sağlık Meslek liselerimizin temelleri atıldı. Bunların teslim tarihi 2014 yılıdır. Bu yıl içinde en yakın teslim edilecek yerimiz Güzel Sanatlar lisemiz olacak. Bu kampüs alanımız daha çok meslek ağırlıklı okullarımızın yer alacağı bir yer olacak.” dedi.Urgan Mahallesi'nde bulunan ikinci eğitim yerleşkesinde ise mevcut Anadolu Öğretmen Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi ve İrfan Ataseven Fen Lisesi'ne ilaveten inşaatları devam eden okullar hakkında da bilgi veren Sultanoğlu, “Burada daha çok akademik eğitim yapan okullarımızın yoğunlaştığı bir bölge. Burada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz tarafından yaptırılan 16 derslikli Fen Lisemiz, 24 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 16 derslikli Sosyal Bilimler lisemiz ve bu okullara ait yurt binaları yer alıyor. Burası Karaman’ın ikinci bir eğitim yerleşkesi haline dönüştürülmüş durumda. Bu okullarımızın da inşaatları hızlı bir şekilde devam ediyor. Eğitim alanında yapımı devam eden inşaatlarımızın dışında, öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için mevcut okullarımızın fiziki koşullarını iyileştirmek için de çaba gösteriyoruz. 2013 yılında ilimiz merkez ve ilçelerinde onarım ihtiyacı bulunan Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı 19, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı 28 olmak üzere, toplam 47 okulumuzun onarım çalışmaları devam ediyor.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.