2024 Öğretmen Atamalarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen Atamalarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen atamalarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği branşı tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepler haberimizde...

Öğretmen Atamalarında Branşlara Göre Kontenjan Tahminleri ve Beklentiler konulu Haber Dizimizde ; Sınıf , Okul Öncesi, Özel Eğitim Öğretmenliği geçmiş atama puanı, son 3 yıl kontenjanlar, 2023 KPSS puanı ile atamalarda tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepleri yazdık.

Yarın ise İlköğretim Matematik branşıyla Haber Dizimize devam edeceğiz. Branşınızla ilgili beklentilerinizi WhatsApp veya mail yoluyla bize iletebilirsiniz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ortaokul 5,6,7 ve 8. Sınıflarda zorunlu 2 saat. Liselerde ise 9,10,11 ve 12. Sınıflarda haftada zorunlu 2 saat ders mevcut. Millî Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisi Ağustos 2023 tarihli yayınıyla ortaokul seçmeli derslere 3 ayrı kategori eklendi. Kategoriler; İnsan Toplum ve Bilim, Din, Ahlak ve Değer, Kültür, Sanat ve Spor. Öğrenciler bu kategorilerden bir dersi seçmek zorunda. Din, Ahlak ve Değerler kategorisi altında bulunan yeni 5 derse Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri girebiliyor. Yeni eklenen kategorilerde zorunlu olarak bir ders seçme durumu Din Kültürü öğretmenlerinin atamalarını olumlu etkileyebilir.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Beklentileri

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri sınava giren sayısının çok yüksek olduğunu belirterek bu doğrultuda yüksek sayıda atama yapılmasını talep ediyor. Bu sene seçmeli derslerin kontenjanlarını artıracağı beklentisiyle kontenjan talepleri en az 5 bin.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Son 3 Yıl Atama İstatistiği

DİKAB Öğretmenliği Son 3 yılda toplamda 6.657 kontenjan alarak en yüksek kontenjan alan dördüncü bölüm. En düşük 2022 KPSS atama puanı 78,75.

d1.png

DİKAB Öğretmenliğinde 2023 KPSS’ ye giren öğretmen sayısı 56.935. Tüm branşlar içinde en yüksek aday sayısına sahip. Yığılmanın çok fazla olduğu 0,10 puanda yüzlerce kişinin sıralamasının değiştiği sınav sonuçlarında görülmekte. 2023 ÖABT ortalaması 35,732.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği 2024 Yılı Tahmini Kontenjan Sayısı

2023 KPSS Puanıyla tahmini genel kontenjanlarda DİKAB öğretmenliğinin alacağı kontenjanlar;

d2-002.png

Mail Adresimiz: [email protected]

WhatsApp Hattımız: 0531 674 25 06

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.