2024 Öğretmen Atamalarında Özel Eğitim Öğretmenliği Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen Atamalarında Özel Eğitim Öğretmenliği Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen atamalarında Özel Eğitim Öğretmenliği branşı tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepler haberimizde...

Öğretmen Atamalarında Branşlara Göre Kontenjan Tahminleri ve Beklentiler konulu Haber Dizimizde ; Sınıf , Okul Öncesi, Öğretmenliği geçmiş atama puanı, son 3 yıl kontenjanlar, 2023 KPSS puanı ile atamalarda tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepleri yazdık.

Yarın ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşıyla Haber Dizimize devam edeceğiz. Branşınızla ilgili beklentilerinizi WhatsApp veya mail yoluyla bize iletebilirsiniz.

Özel Eğitim Öğretmenliği

2022 verilerine göre ülkemizde özel eğitim kurumlarındaki öğrencilerin toplamı örgün eğitim içindeki oranı %9. Millî Eğitim Bakanlığının çalışmalarıyla özel eğitim kurumları 81 ilin tamamına yayılmakta. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı 857 özel eğitim kurumunun incelenmesini içeren akademik çalışma sonucuna göre öğretmen başına ortalama 2.23 öğrenci düşmekte. Özel Eğitim Meslek Liselerinde en fazla 15 öğrenci kısıtlaması bulunuyor. Yeni okulların açılması ve öğretmenlerin az öğrenciden sorumlu olması özel eğitim öğretmenlerinin atamalarını olumlu yönde etkiliyor. 2022 KPSS Puanına göre, 60 Puan barajına kadar sıralamaya dahil olan Özel Eğitim Öğretmenleri atandı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin en fazla öğretmen açığının bulunduğu bölümlerden birinin Özel Eğitim Öğretmenliği olduğunu ifade etmişti. Bakan Tekin Öğretmen atamalarında kontenjan dağılımlarının ihtiyaç doğrultusunda yapılacağını açıkladı.

Özel Eğitim Öğretmenliği Beklentileri

Özel Eğitim Öğretmenleri bu sene KPSS' ye giren sayısının 4000 dolaylarında olduğunu belirtiyor. KPSS 60 Puan barajının kaldırılmasını talep ediyorlar. Sınava giren sayısı kadar atama olmasını istiyorlar. Kontenjan talepleri ise 4000.

Özel Eğitim Öğretmenliği Son 3 Yıl Atama İstatistiği

Özel Öğretim Öğretmenliği Son 3 yılda toplamda 7.030 kontenjan alarak en yüksek kontenjan alan üçüncü bölüm. En düşük 2022 KPSS atama puanı 59,55102.

1.png

Özel Eğitim Öğretmenliğinde ÖABT sınavı bulunmuyor. Adaylar KPSS Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavından puan alıyor.

Özel Eğitim Öğretmenliği 2024 Yılı Tahmini Kontenjan Sayısı

2023 KPSS Puanıyla tahmini genel kontenjanlarda Özel Eğitim öğretmenliğinin alacağı kontenjanlar;

1-1-001.png

Mail Adresimiz: [email protected]

WhatsApp Hattımız: 0531 674 25 06

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum