Yoğun kar yağışı geliyor! İşte kar yağacak o iller ve detaylar…

Yoğun kar yağışı geliyor! İşte kar yağacak o iller ve detaylar…

Yoğun kar yağışı geliyor! İşte kar yağacak o iller ve detaylar…

Meteoroloji uzmanları uyardı. Yoğun kar yağışı geliyor! Havaların günden güne soğusa da yağmurlar pek göremiyoruz. Fakat sıcaklıklar ciddi oranda düştü. Birçok ilde montlar, kabanlar giyilmeye başlandı. Kışlıklar çıkartıldı. Yağmurları çok görmeden kar gelecek. İşte kar yağacak o iller ve detaylar…

Önceki ay yapılan açıklamalara göre bu yıl kış geç gelecekti fakat meteoroloji uzmanlarından yeni açıklama geldi. Birçok ilde sıcaklıklar ciddi oranda düştü. Montları, kazakları çıkaran vatandaşlar kombileri açmaya başladılar. Akşamları havanın daha da serinlemesiyle evlerde battaniyeler, yorganlar çıkarıldı. Kombilerini yakmaya başlayan vatandaşlar kışın geç gelmesini beklerken soğuklara yakalandılar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü gün gün hava durumu raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora göre Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri’nde hava sıcaklıkları mevsim normalleri düzeyinde ilerlerken Karadeniz Bölgesi fazlasıyla yağış alacak. İç Anadolu Bölgesi’nde hava durumu genelde açık olacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de hava sıcaklıkları normal devam ederken Kars ve Ardahan kar yağışı ile karşılaşacak. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan gün gün hava tahmini haritaları:

4 Kasım Cuma günü yurdun genelinden sıcaklıklar normal devam ederken Doğu Karadeniz Bölgesi yağış almaya devam edecek. Kars, Ardahan illeri kar yağışı etkisinde kalacak.

1.png

5 Kasım Cumartesi günü de yağışlar aynı şekilde devam edecek.

2.png

Yurt genelinde 6 Kasım Pazar günü hava durumu pek değişmeyecek.

3.png

Hava durumu tahminler denilince ilk akla gelen isim meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise "Bu hafta pastırma sıcakları dediğimiz sıcaklar var ama sıcaklık çok fazla yükselmiyor. Kayseri ve Yozgat'ta sıcaklık 22 derecelere kadar çıkar. İstanbul'da 22-23 derece olur.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22 Yorum