2024 Öğretmen Atamalarında İngilizce Öğretmenliği Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen Atamalarında İngilizce Öğretmenliği Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen atamalarında İngilizce branşı tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepler haberimizde...

Öğretmen Atamalarında Branşlara Göre Kontenjan Tahminleri ve Beklentiler konulu Haber Dizimizde ; Sınıf , Okul Öncesi, Özel Eğitim, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik , Rehberlik Öğretmenliği geçmiş atama puanı, son 3 yıl kontenjanlar, 2023 KPSS puanı ile atamalarda tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepleri yazdık.

Yarın ise Matematik branşıyla Haber Dizimize devam edeceğiz. Branşınızla ilgili beklentilerinizi WhatsApp veya mail yoluyla bize iletebilirsiniz.

İngilizce Öğretmenliği

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyinde her kademede İngilizce dersi mevcut. İngilizce derslerine tüm kademelerde İngilizce öğretmenleri giriyor. İlköğretimde zorunlu her sınıf için 2 saat. Ortaöğretimde 5 ve 6. Sınıflarda 3, 7 ve 8. Sınıflarda 4 saat zorunlu İngilizce dersi veriliyor. Liselerde ise 9,10,11 ve 12. sınıflarda zorunlu 4 saat ders bulunuyor. İngilizce öğretmenleri İnsan Toplum ve Bilim kategorisinde Yabancı Dil Seçmeli Dersi seçilmesi durumunda 5,6,7,8. Sınıflar için yine derslere girebiliyor. Liselerde ise Seçmeli Birinci Yabancı Dil dersleri 11 ve 12. sınıflar için mevcut. Ders saatlerin her kademede zorunlu olarak veriliyor olması atamalarını olumlu etkiliyor.

İngilizce Öğretmenlerinin Beklentileri

İngilizce Öğretmenleri derslerine daha fazla değer verilmesini istiyor. Okul öncesinden başlayarak derslerinin yaygınlaştırılmasını talep ediyor. En az 5 bin kontenjan istiyorlar.

İngilizce Öğretmenliği Son 3 Yıl Atama İstatistiği

İngilizce Öğretmenliği Son 3 yılda toplamda 5.678 kontenjan alarak en yüksek kontenjan alan yedinci bölüm olma özelliği gösteriyor. En düşük 2022 KPSS atama puanı 72,28.

ioo1.png

İngilizce Öğretmenliği 2023 KPSS’ ye giren öğretmen sayısı 17,268. 2023 ÖABT ortalaması 30,197.

İngilizce Öğretmenliği 2024 Yılı Tahmini Kontenjan Sayısı

2023 KPSS Puanıyla tahmini genel kontenjanlarda İngilizce öğretmenliğinin alacağı kontenjanlar;

i2.png

Mail Adresimiz: [email protected]

WhatsApp Hattımız: 0531 674 25 06

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum