2024 Öğretmen Atamalarında Türkçe Öğretmenliği Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen Atamalarında Türkçe Öğretmenliği Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen atamalarında Türkçe branşı tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepler haberimizde...

Öğretmen Atamalarında Branşlara Göre Kontenjan Tahminleri ve Beklentiler konulu Haber Dizimizde ; Sınıf , Okul Öncesi, Özel Eğitim, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik , Rehberlik, İngilizce, Matematik Öğretmenliği geçmiş atama puanı, son 3 yıl kontenjanlar, 2023 KPSS puanı ile atamalarda tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepleri yazdık.

Yarın ise Fen Bilimleri branşıyla Haber Dizimize devam edeceğiz. Branşınızla ilgili beklentilerinizi WhatsApp veya mail yoluyla bize iletebilirsiniz.

Türkçe Öğretmenliği

Millî Eğitim Bakanlığı 2021 verilerine göre 18 bin 936 ortaokul bulunuyor. Ortaokul 5,6,7 ve 8. Sınıflarda zorunlu Türkçe dersleri 5 ve 6. Sınıflarda 6 saat, 7 ve 8. Sınıflarda 5 saat olarak veriliyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise Türkçe dersini merkeze aldıklarını açıklamıştı. Türkçe dersi içeriğinde yapılan düzenlemelerin atamalara olan etkisi merak ediliyor.

Türkçe Öğretmenlerinin Beklentileri

Türkçe Öğretmenleri Türkçe dersinin içeriğiyle ilgili düzenleme yapılmasının ardından temel dil becerileri olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme ile ilgili etkinlik ve çalışma yapabilmeleri için ders saatlerini yetersiz buluyor. Okuma Becerileri, Yazarlık ve Yazma Becerileri gibi seçmeli derslerin zorunlu olmasını talep ediyor. Kontenjan talepleri ise en az 5 bin.

Türkçe Öğretmenliği Son 3 Yıl Atama İstatistiği

Türkçe Öğretmenliği Son 3 yılda toplamda 4.509 kontenjan alarak en yüksek kontenjan alan sekizinci bölüm olma özelliği gösteriyor. En düşük 2022 KPSS atama puanı 77,65.

t1.png

Türkçe Öğretmenliği 2023 KPSS’ ye giren öğretmen sayısı 21,082. 2023 ÖABT ortalaması 35,535.

Türkçe Öğretmenliği 2024 Yılı Tahmini Kontenjan Sayısı

2023 KPSS Puanıyla tahmini genel kontenjanlarda Türkçe öğretmenliğinin alacağı kontenjanlar;

t2.png

Mail Adresimiz: [email protected]

WhatsApp Hattımız: 0531 674 25 06

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum