2024 Öğretmen Atamalarında Sosyal Bilgiler Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen Atamalarında Sosyal Bilgiler Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen atamalarında Sosyal Bilgiler tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepler haberimizde...

Öğretmen Atamalarında Branşlara Göre Kontenjan Tahminleri ve Beklentiler konulu Haber Dizimizde ; Sınıf , Okul Öncesi, Özel Eğitim, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik , Rehberlik, İngilizce, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Beden Eğitimi Öğretmenliği geçmiş atama puanı, son 3 yıl kontenjanlar, 2023 KPSS puanı ile atamalarda tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepleri yazdık.

Yarın ise Fizik branşıyla Haber Dizimize devam edeceğiz. Branşınızla ilgili beklentilerinizi WhatsApp veya mail yoluyla bize iletebilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 verilerine göre Türkiye’de 18.088 ortaokul bulunuyor. Sosyal Bilgiler dersi 5,6,7 Sınıflarda 3 saat zorunlu olarak veriliyor. İnsan, toplum ve bilim kategorisinde seçmeli çok sayıda ders eklendi.

Sosyal Bilgiler Öğretmenlerinin Beklentileri

Sosyal Bilgiler Öğretmenleri derslerinin önemini vurgulayarak ders sayılarının artmasını talep ediyor. Seçmeli derslerin kontenjanlarına olumlu anlamda yansımasını atama sayılarının artmasını talep ediyorlar. Kontenjan talepleri ise en az 3 bin.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Son 3 Yıl Atama İstatistiği

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Son 3 yılda toplamda 1.840 kontenjan alarak en yüksek kontenjan alan on dördüncü bölüm olma özelliği gösteriyor. En düşük 2022 KPSS atama puanı 78,85.

ss1.png

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2023 KPSS’ye giren öğretmen sayısı 18,802. 2023 ÖABT ortalaması 32,946.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2024 Yılı Tahmini Kontenjan Sayısı

2023 KPSS Puanıyla tahmini genel kontenjanlarda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği alacağı kontenjanlar;

b2.png

Mail Adresimiz: [email protected]

WhatsApp Hattımız: 0531 674 25 06

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum