2024 Öğretmen Atamalarında Müzik Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen Atamalarında Müzik Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen atamalarında Müzik tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepler haberimizde...

Öğretmen Atamalarında Branşlara Göre Kontenjan Tahminleri ve Beklentiler konulu Haber Dizimizde ; Sınıf , Okul Öncesi, Özel Eğitim, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik , Rehberlik, İngilizce, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Beden Eğitimi, Sosyal Bilgiler, Fizik Öğretmenliği geçmiş atama puanı, son 3 yıl kontenjanlar, 2023 KPSS puanı ile atamalarda tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepleri yazdık.

Yarın ise Arapça branşıyla Haber Dizimize devam edeceğiz. Branşınızla ilgili beklentilerinizi WhatsApp veya mail yoluyla bize iletebilirsiniz.

Müzik Öğretmenliği

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 verilerine göre Türkiye’de 12.535 lise bulunuyor. Müzik dersi tüm liselerde 9,10.11 ve 12. Sınıflarda haftada 2 saat müzik veya görsel sanatlar dersi olarak zorunlu veriliyor. Millî Eğitim Bakanlığı 2023 verilerine göre 18.088 ortaokul bulunuyor. Ortaokullarda ise 5,6,7,8. Sınıflarda haftada 1 saat zorunlu olarak veriliyor. Kültür Sanat ve Spor kategorisinde seçmeli Müzik dersleri eklendi.

Müzik Öğretmenlerinin Beklentileri

Müzik Öğretmenleri derslerinin önemini vurgulayarak ders sayılarının artmasını talep ediyor. İlkokullarda 1,2,3,4. sınıflarda 1 saat zorunlu olarak verilen Müzik derslerine Müzik branş öğretmenlerinin girmesini istiyorlar. Kontenjan talepleri ise en az bin.

Müzik Öğretmenliği Son 3 Yıl Atama İstatistiği

Müzik Öğretmenliği Son 3 yılda toplamda 1.557 kontenjan alarak en yüksek kontenjan alan on altıncı bölüm olma özelliği gösteriyor. En düşük 2022 KPSS atama puanı 66,46.

mzk1.png

Müzik Öğretmenliği 2024 Yılı Tahmini Kontenjan Sayısı

2023 KPSS Puanıyla tahmini genel kontenjanlarda Müzik Öğretmenliği alacağı kontenjanlar;

b2.png

Mail Adresimiz: [email protected]

WhatsApp Hattımız: 0531 674 25 06

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.