2024 Öğretmen Atamalarında Görsel Sanatlar Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen Atamalarında Görsel Sanatlar Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen atamalarında Görsel Sanatlar tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepler haberimizde...

Öğretmen Atamalarında Branşlara Göre Kontenjan Tahminleri ve Beklentiler konulu Haber Dizimizde ; Sınıf , Okul Öncesi, Özel Eğitim, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik , Rehberlik, İngilizce, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Beden Eğitimi, Sosyal Bilgiler, Fizik, Müzik, Arapça, Kimya/ Kimya Teknolojileri, Coğrafya Öğretmenliği geçmiş atama puanı, son 3 yıl kontenjanlar, 2023 KPSS puanı ile atamalarda tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepleri yazdık.

Görsel Sanatlar Öğretmenliği

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 verilerine göre Türkiye’de 12 Bin 535 lise bulunuyor. Görsel Sanatlar dersi Anadolu, Sosyal Bilimler, İmam Hatip ve Fen Liselerinde 9,10.11 ve 12. Sınıflarda haftada 2 saat müzik veya görsel sanatlar dersi olarak zorunlu veriliyor. Millî Eğitim Bakanlığı 2021 verilerine göre 18 Bin 88 ortaokul bulunuyor. Ortaokullarda ise 5,6,7,8. Sınıflarda haftada 1 saat zorunlu olarak veriliyor. Kültür Sanat ve Spor kategorisinde seçmeli ders eklendi.

Görsel Sanatlar Öğretmenlerinin Beklentileri

Görsel Sanatlar Öğretmenleri derslerinin önemini vurgulayarak ders sayılarının artmasını talep ediyor. İlkokullarda 1,2,3,4. sınıflarda 1 saat zorunlu olarak verilen Görsel Sanatlar derslerine Görsel Sanatlar branş öğretmenlerinin girmesini istiyorlar. Kontenjan talepleri ise en az bin.

Görsel Sanatlar Öğretmenliği Son 3 Yıl Atama İstatistiği

Görsel Sanatlar Öğretmenliği Son 3 yılda toplamda 1.205 kontenjan alarak en yüksek kontenjan alan yirminci bölüm olma özelliği gösteriyor. En düşük 2022 KPSS atama puanı 71,60.

gs1.png

Görsel Sanatlar 2024 Yılı Tahmini Kontenjan Sayısı

2023 KPSS Puanıyla tahmini genel kontenjanlarda Görsel Sanatlar Öğretmenliği alacağı kontenjanlar;

b2.png

Mail Adresimiz: [email protected]

WhatsApp Hattımız: 0531 674 25 06

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum