2024 Öğretmen Atamalarında Kimya/ Kimya Teknolojileri Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen Atamalarında Kimya/ Kimya Teknolojileri Kontenjan Tahmini ve Talepler!

2024 Öğretmen atamalarında Kimya/ Kimya Teknolojileri tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepler haberimizde...

Öğretmen Atamalarında Branşlara Göre Kontenjan Tahminleri ve Beklentiler konulu Haber Dizimizde ; Sınıf , Okul Öncesi, Özel Eğitim, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik , Rehberlik, İngilizce, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Beden Eğitimi, Sosyal Bilgiler, Fizik, Müzik, Arapça Öğretmenliği geçmiş atama puanı, son 3 yıl kontenjanlar, 2023 KPSS puanı ile atamalarda tahmini kontenjan sayısı ve sizlerden gelen talepleri yazdık.

Yarın ise Coğrafya branşıyla Haber Dizimize devam edeceğiz. Branşınızla ilgili beklentilerinizi WhatsApp veya mail yoluyla bize iletebilirsiniz.

Kimya/ Kimya Teknolojileri Öğretmenliği

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 verilerine göre Türkiye’de 12 Bin 535 lise bulunuyor. Kimya dersi Anadolu, Sosyal Bilimler, İmam Hatip ve Fen Liselerinde 9,10. Sınıflarda haftada 2 saat zorunlu olarak veriliyor. Akademik Çalışmalar kategorisinde 11 ve 12. Sınıflarda ise seçmeli 4 saat ders olarak veriliyor. İnsan, toplum ve bilim kategorisinde seçmeli dersleri bulunuyor.

Kimya/ Kimya Teknolojileri Öğretmenlerinin Beklentileri

Kimya Öğretmenleri üniversiteye giriş sınavlarında en az ortalaması olan dersin Kimya olduğunu belirtiyor. Kimya derslerine verilen değerin artması gerektiğini ifade ediyorlar. Alanlarında ücretli öğretmen çalışmasını istemiyorlar. Atama sayılarının bu sebeple azaldığını ifade ediyorlar. Kontenjan talepleri ise en az 2 bin.

Kimya/ Kimya Teknolojileri Öğretmenliği Son 3 Yıl Atama İstatistiği

Kimya/Kimya Teknolojileri Öğretmenliği Son 3 yılda toplamda 1.414 kontenjan alarak en yüksek kontenjan alan on sekizinci bölüm olma özelliği gösteriyor. En düşük 2022 KPSS atama puanı 72,44.

k11.png

Kimya/Kimya Teknolojileri Öğretmenliği 2023 KPSS’ye giren öğretmen sayısı 5,602. 2023 ÖABT ortalaması 23,476.

Kimya/ Kimya Teknolojileri Öğretmenliği 2024 Yılı Tahmini Kontenjan Sayısı

2023 KPSS Puanıyla tahmini genel kontenjanlarda Kimya/Kimya Teknolojileri Öğretmenliği alacağı kontenjanlar;

arapc.png

Mail Adresimiz: [email protected]

WhatsApp Hattımız: 0531 674 25 06

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.